Rüyada Karınca Görmek

Karınca görmek bolluk ve bereket işaretidir. Çünkü karınca, rızık olan yerde bulunur.
Rüyada, görülen karınca, zayıf ve hırslı bir kavimdir. Karınca, asker, ordu, aile ve uzun ömür ile yorumlanır.
Bir kimse rüyada karıncanın bir köye girdiğini görse, oraya asker girer. Yatağı üzerinde karınca bulunduğunu gören kimsenin, evladı çok olur. Karıncanın evinden dışarı çıktığını gören kimsenin, aile halkı azalır.
Bir kimsenin rüyada sevinçli olduğu halde, burun, kulak veya bunar gibi azalarından karıncanın çıkması, o kimsenin şehit olarak öleceğine yorumlanır. Eğer kendisi mahzun bir halde idiyse, onun tövbe etmeden öleceğine yorumlanır.
Rüyada bir karıncayı öldürdüğünü gören kimse, bir takım zayıf insanlardan dolayı bir günah işler.
Rüyada karıncanın kanatlandığının görülmesi, birçok askerin ölmesine yorumlanır
Hasta bulunan bir yerde karıncanın uçtuğunu görse, o hasta ölür. Veya orada bulunan halk yolculuk yaparak sıkıntı çekerler.
Rüyada karınca görmek, aşırı hırslı biri olduğunuzun ve hiçbir şeyden memnun olmadığınızın belirtisidir. Rüyada görülen karınca uzun ömre yorulur.
Hasta olan kimse vücudunda karıncanın dolaştığını görse, ölür.
Rüyada karınca yemek veya kendi evine girdiğini görmek evin hayır ve bereketinin çokluğuna yorumlanır. Karıncanın, ağzında yiyecek olduğu halde evinden çıktığını gören kimse, fakir olur. Bir kimse rüyada büyük bir karıncanın, yükle beraber evinden çıktığını görse, o kimsenin nezdinde muhterem tutulan oğlu veya erkek kardeşi tarafından onun malı çalınır.
Bir şehirde hiçbir kimseye zarar vermeksizin karıncanın çokluğu, halkın çokluğudur.
Memur olmak isteyen birisi karıncanın konuşmasını işitse, memuriyete kavuşur.

Rüyada karıncanın ağzı ile getirdiği şeyi görmek, mahrum bir kimseye, başkasının rahatı için zahmet ve meşakkate katlanan kimseye yorumlanır. Bazen bu rüya, çabucak zengin ve çabucak fakir olmaya ve çok mal biriktirmeye haris bir adam olduğuna yorumlanır.

Bir Cevap Yazın