Rüyada Sel Görmek

Rüyada düşmanın hücum etmesi, selin gelmesine işaret ettiği gibi, selin gelmesi de düşmanın hücumuna yorumlanır.
Düşman hücumuna, hastalık ve eziyete, zahmetli yolculuğa, batıl ve yalan söze, Sel bazen yağa, bala, sel görmek bir habercinin gelmesine, taşan her çeşit su üzüntü, keder ve musibete, kan ve pislik akan sel ilahi gazaba delalet eder.
Sel, düşmanın hücumunu ve yürüyüşünü gösterir. Rüyada sel görmek gören kişinin, düşmanlarının saldıracağına yorumlanır ve dikkatli olması gerektiği işaret edilir.
Rüyada sel görmek; bölgede bir doğal afet ya da bulaşıcı hastalığın baş göstereceğine, selin içinde kalmaya; hastalığa, sele kapılıp gitmek; düşmana ya da hastalıktan ölmeye, selin nehirleri bastığını görmek; güçlü bir insandan yardım alarak düşmanınızı yeneceğinize işarettir.

Rüyada yağmurdan meydana gelen seli gören kimseye, eziyet yahut hastalık isabet eder. Veya zahmetli ve meşakkatli bir yolculuğa çıkar.
Bir selin özellikle bulanık veya kan renginde olduğu halde bir yeri kapladığını görmek, orada ya bir salgın hastalık veya dolu, çekirge ve yokluk gibi bir bela olacağına yorumlanır.

Rüyada selin evine girmemesi için çalıştığını gören şahıs, ailesine ve akrabalarına yapacağı zarardan düşmanını men eder.
Sel batıl ve yalan söze de işarettir.
Selde kan ve çöp ve benzeri şeyler olduğunu görmek, Cenab-i Hakkin gazabına işarettir.
Selin bir şehre girmesi eğer halka taun ve veba hastalığı varsa veya selin rengi kan renginde yahut bulanık ise hastalığın oraya girmesine işarettir.
Taşkın olan her suda hayır yoktur.
Kuyu, ırmak yahut nehirden bilenen veya bilinmeyen bir yere çokça akan su gerek bulanık, çok veya az olsun bunların hepsi üzüntü ve kederdir.
Rüyada sel içinden yüzerek karaya çıktığını görmek, zulümden kurtulmağa ve selamete delalet eder.
Caferi Sadık (Radıyallahü Anh) demiştir ki: Rüyada sel görmek dört vecih ile tabir olunur. Büyük bir düşman, zalim ve cebbar melik, muzaffer asker, şiddetli fitne rüyada selin temiz ve suyunun tatlı olduğunu, halkın ondan istifade ettiğini görmek, birini takip eden hayırlı rızıklara ve nimete delalet eder.

Bir Cevap Yazın