Rüyada Nehir Görmek

Rüyada nehir görmek; kadri yüksek, şöhretli, temiz bir zata işaret eder.
Durgun ve aheste aheste akan ırmak huzur ve sükuna, dalgalı ve hırçın akan nehir heyecan ve strese delalettir.
Bir ırmaktan su içmek, dünya hayatında insanın tabi tutulduğu imtihanlardan birine, Nehir sürekli rızka, salih amele, kadri yüce insana, Nehre girmek büyük bir zat ile münasebet kurmaya yahut böyle birinin huzuruna çıkmaya; yolculuğa yorumlanır.
Nehirde yıkanmak, büyük bir zattan yardım görmeye delâlettir.
Bir şehirde sandal ile dolaşmak, sevinç ve neşeye yorulur. Azgın ve taşkın sulu bir nehir görmek, bütün iş ve hareketlerinizde isabetli adımlar atmakta olduğunuza işarettir. Nehir sularının getirdiği bir şeyi almak, tedbirli olmak gerektiği hakkında bir uyarıdır.

Rüyada suyu bulanık bir nehir görmek, rüya sahibinin keder ve üzüntüye düşeceğine veya kişiyi cehenneme yaklaştıracak kötü amele yorumlanır
Bir kimse rüyada kendi evine safi ve berrak bir nehir aktığını görse, kolaylık, mal ve servete yorumlanır. Rüyada görülen saf ve berrak nehir, salih amele ve devamlı olan rızka
Nehirden su içmek; rüya sahibinin bekârsa kısmetinin açılacağına işarettir.
Rüyada nehre girdiğini gören kimse, büyük insanlardan birisine karışır.
Nehirden su içtiğini ve nehrin suyunun berrak olduğunu gören kimseye içtiği suyun miktarınca o büyük zat tarafından hayır erişir.
Rüyada nehirden su içmek için su almak istediğini gören kimseye o nehrin küçüklüğü ve büyüklüğü nispetinde bir adam tarafından mal erişir.
Rüyada nehrin bir yakasından diğer yakasına sıçradığını görmek; üzüntü ve kederden kurtulmaya, düşmanına galip gelmeye ve hayra ermeye işarettir.
Bir kimse rüyada bir nehrin akıntısını başka bir yöne çevirdiğini görse, o nehirde çamur veya birbirini takip eden dalga bulunduğunu görse, o kimsenin korku ve üzüntüden kesilmesine yorumlanır.
Rüyada Cennet nehirlerinden birini görmek ve suyundan içmek; ilme, Kur’ân-ı kerim’e ve hayra delâlet eder.
Rüyada Kevser suyundan içtiğini görmek; ilme, amele, güzel inanca ve sünnet-i seniyye’ye uymaya işarettir.
Rüyada nehrin kendisini veya hayvan ve eşyasından bir şeyini götürdüğünü görse, o kimseye erişecek zarar ve ziyana yorumlanır.
Rüyada sütten nehir görmek; rüya sahibinin İslâmi yaşadığına işarettir. Bal nehri görmek; ilim ve Kur’ân ehlinden olmaya, şaraptan nehir görmek ise, Allah’a âşık olmaya ve haramdan kaçınmaya işarettir.
Bir kimse rüyada bir nehirde su üzerinde yürüdüğünü görse, o kimsenin iyi niyetli oluşuna ve imanının doğru ve sağlamlığına yorumlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir