Rüyada Fitil Görmek

Rüyada lâmba fitili görmek, şimdiye kadar esrarını çözemediğiniz bir meseleyi nihayet aydınlatmaya muvaffak olacağınıza yorulur.
Dinamit fitili görmek, bir yakınınıza haksız bir hakaretine uğrayarak çok üzüleceğinize delildir,
Rüyada fitil görmek idareci bir kişiye yorumlanır. Fitil eğer bir lamba içinde ise ve yanıyorsa, bulunduğu yerde kendisinden üstün olan birinin kendi hakkında iyi şeyler düşünmediğine işaret.
Bir fitili eline alıp yakmak istiyor; fakat fitil yanmıyorsa, düşmanları olduğuna fakat kendisine bir şey yapamayacaklarına işarettir.
Bir fitili elinde tutuşturmak, etrafına zarar verecek bir harekette bulunacağına; fitili tutuşturduktan sonra söndürüp elinden attığını görmek, yapacağı bir isten dolayı kimseye bir zarar gelmeyeceğine delalet eder.
Bir başka rivayete göre de: Rüyada fitil görmek, bir dairenin müdiresine işaret eder. Bir kimse fitilin hepsini yanmış görse, bir dairenin müdiresi ölür.
Eğer fitilden bir kıvılcım sıçrayıp pamuğu yaksa, bir daire müdiresinin hata ve yanlış bir hareketi olur. Bir kimse bir yerde mumu ve kandilin fitilini söndüğünü görse, hasta olan bir kimse orada ölür veya oraya kaybolmuş bir kimsenin ölüm haberi gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir