Rüyada Lamba Görmek

Rüyada yanan bir lâmba görmek, uzun ve sıhhatli bir ömür süreceğinize veya jestleriniz ve zekânızla dostlarınız üzerinde çok olumlu intibalar yaratmakta olduğunuza delalettir.
Gayet sönük yanan bir lâmba görmek, şimdiye kadar esrarı çözülemeyerek karanlık kalmış bir meseleyi nihayet aydınlatmaya muvaffak olacağınıza yorumlanır.
Sönmüş lamba görmek; hayal kırıklığına, lambayı yaktığını görmek; sıkıntıdan kurtulmaya, rahata kavuşmaya, rahatlamaya, hasta ise iyileşeceğine, lambanın kendi kendine söndüğünü görmek; hasta ise ölümünün yaklaştığına, işinde zarara uğramaya lambanın kırıldığını görmek; ölüme işarettir.
Lâmba şişesinin kırıldığını görmek, işlerinizin bozulacağına veya hastalanacağınıza delil olarak yorumlanır.
Rüyada lamba yakmak, genç bir erkek için, çok zor duruma düşeceğini; orta yaşta ise, hayatta başarıya ulaşmak için, henüz tecrübe sahibi olmadığına; genç bir kız ise hoş ve eğlenceli bir ziyafete gideceğine; yaşlılar için, iyi bir işte beklenmedik derecede talihin açılacağına işarettir.
Salimi’ye göre; rüyada lamba görmek eğer yanıyorsa. Basan ve mülk ile tabir olunur. Rüyada billur veya camdan bir lamba görmek Allah’ın (CC) emirlerine uyarak ibadet etmeye ve namazda niyazda bulunmaya delalet eder. Böyle bir lambayı yaktığını gören, ihsana ve ulu mevkie erer. Rüya sahibi hasta ise iyileşir. Sıkıntısı varsa geçer, karanlıktan aydınlığa çıkan bir insan gibi kederinden kurtulur.
Lambanın makinesini bozuk görmek, islerinizin bozuk gideceğine, makinesinin kırık veya çatlak görmek, mevkiinde bir eksiklik olacağına, fitilini kısa görmek, devletten gelecek faydanın eksileceğine, fitili uzun görmek, çok fayda göreceğine delalet eder.
Birisinin kendisine yanar lamba verdiğini gören, o kimse eliyle hayır ve fayda görerek büyük bir is sahibi olur. Eğer lamba yanık değilse, o kimse kendisi için iyi bir mevki hazırlamaya çalışıyor demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir